A Biztonságpolitikai Szakkollégium (BSZK) 2015. június 23-án megtartotta félévzáró Közgyűlését, amelyen a szervezet elmúlt időszak során végzett tevékenységének összegzése és értékelése mellett személyi kérdésekről és a Szakkollégium jövőjére vonatkozó legfontosabb teendőkről is döntés született.
A Biztonságpolitikai Szakkollégium Egyesülete (BSZKE) Elnökségének jelenlévő tagjai, valamint a Diákbizottság (DB) összességében sikeresnek értékelték az elmúlt félévet. A tagság a szakkollégiumi élet meghatározó elemei közül az önképzés (angol nyelvű transzatlanti kapcsolatok, és haditechnikai ismeretek kurzus), a szakmai tevékenység (a megújult biztonsagpolitika.hu minőségi tartalommal történő feltöltése, illetve eredményes szereplés ITDK-n és OTDK-n), rendezvényszervezés (Kelet-Közép-Európa szerepe a NATO kollektív védelmi rendszerében, Északkelet-Ázsia biztonsága orosz-kínai-japán-amerikai összefüggésben, A II. világháború magyarországi hadszínterének hadművészeti jellegzetességei) valamint a közösségi programok (Bevonó Tábor Ócsán, 2015-ös Biztonságpolitikai Szakestély, a 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezrednél tett látogatás) terén is eredményes munkát végzett. A Szakkollégium a szóban forgó időszak alatt Dr. Padányi József mk. dandártábornokkal, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tudományos rektorhelyettesével sikeres egyeztetéseket folytatott, melynek eredményeként megszületett a BSZK 2015-től 2018-ig szóló stratégiája, és az erre az időszakra vonatkozó költségvetési terve is. Mindemellett a szervezet eddigi teljesítményének elismeréseként a Szakkollégiumok Egyeztető Fórumának Minősítő bizottsága 2015 áprilisában úgy határozott, hogy a BSZK 2018-ig megőrizheti minősített szakkollégiumi státuszát.
A Közgyűlésen a személyi kérdések kapcsán döntés született új tagok felvételéről, öt tag senior taggá válásáról, tisztújításról, valamint két tag BSZK-ból történő kizárásáról. A tavaszi felvételi eljárás során aktív és szakmai követelményeknek is megfelelő szereplésük elismeréseként a felvételi bizottság javaslatot tett a Közgyűlésnek Király Péter és Zsichla Bonifác BSZK-ba történő felvételére, amit a jelenlévők egyhangúlag meg is szavaztak. Ezt követően öt tag (Agócs Endre, Berta Szilárd, Farkas László, Kolarovszki Zoltán, Zsebe Zsolt) jelezte, hogy hallgatói jogviszonyuk megszűnését követően is fenn szeretnék tartani kapcsolatot a Szakkollégiummal, ezért kérvényezték senior taggá válásukat, amelyet a Közgyűlés ugyancsak jóváhagyott. Az Egyesületben és a BSZK-ban betölthető tisztségek vonatkozásában a következő javaslatok merültek fel a Közgyűlés során: a BSZK mentora Dr. Szenes Zoltán nyá. vezérezredes, a BSZKE tiszteletbeli elnöke Dr. Németh József Lajos, a BSZKE elnöke Dr. Kaló József, további elnökségi tagok Agócs Endre és Zsebe Zsolt; a DB elnöke Fekete Csanád, további DB tagok Pénzváltó Nikolett és Pocsai Erzsébet; a BSZK titkára Kukovics Mihály. A Közgyűléshez egyéb javaslatok nem érkeztek, és a testület a jelölteket kivétel nélkül megszavazta. Emellett a DB javaslatára a Közgyűlés úgy határozott, hogy ? mivel 2014 decemberi felvételüket követően nem vettek részt a szervezet tevékenységében ? Hegedüs Dávidot és Lázár Istvánt kizárja BSZK-ból.
A Közgyűlés utolsó napirendi pontját képező jövőbeni feladatok kapcsán a tagság egyetértett abban, hogy ezek közül a legfontosabb a BSZK, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kara, illetve Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kara közötti együttműködési megállapodás kidolgozása, az ehhez kapcsolódó technikai jellegű feladatok elvégzése, és mindezek gyakorlatba történő átültetése lesz.